Вакцинація від COVID
На аналізи приходити натще!
Ми працюємо з трьома вакцинами:
- Comirnaty/Pfizer-BioNTech (BNT162b2) – мРНК вакцина, розроблена німецькою компанією BioNTech спільно з американською фармацевтичною компанією Pfizer. Для повноцінної імунізації необхідно отримати дві дози вакцини з інтервалом 21-28 днів.
- CoronaVac/Sinovac Biotech – інактивована вакцина, розроблена в Китаї біофармацевтичною компанією Sinovac Biotech. Для повноцінної імунізації необхідно отримати дві дози вакцини з інтервалом 14-28 днів.
- AstraZeneca/ Covishield (ChAdOx1 nCoV-19, AZD1222) – Векторна вакцина, розроблена Оксфордським університетом спільно з біофармацевтичною британсько-шведською компанією AstraZeneca. Для повноцінної імунізації необхідно отримати дві дози вакцини з інтервалом 8-12 тижнів.
Щеплення необхідне всім категоріям громадян, але особливо воно потрібно людям з високими ризиками отримати тяжкий перебіг хвороби або летальний кінець. Це люди похилого віку, люди, які мають хронічні хвороби легеневої та серцевої системи.
Також вакцинація необхідна всім категоріям працівників, які контактують із великою кількістю людей: лікарі, вчителі, касири, соцпрацівники.
Вакцина вибирається індивідуально з урахуванням стану людини. Не можна сказати, яка з них краща. У кожного препарату є своя специфіка, і якийсь може бути кращим для одного пацієнта і гіршим для іншого. Вибрати вакцину допоможе наш терапевт на консультації
У нашому медичному центрі використовуються безкоштовні вакцини Коронавак, Пфайзер та Астразенека. Вибір препарату та всі питання щодо протипоказань ви можете обговорити з терапевтом. Його прийом також безкоштовний.
Щоб пройти процедуру, необхідно:
- зателефонувати нам у реєстратуру та вибрати зручний день для відвідування терапевта;
- здати аналізи крові, сечі та інші діагностичні обстеження, які допоможуть виключити протипоказання;
- прийти у призначений час до терапевта з аналізами;
- отримати від нього допуск до вакцинації;
- прийти на щеплення.
У вакцинах не міститься вірус ні в якому вигляді, тому від щеплення не можна захворіти. Препарат вводиться у верхню третину плеча чи стегно. Півгодини після процедури ви можете провести у нашому центрі, щоб проконтролювати стан та перебувати під наглядом лікарів.
Жодних складних підготовчих процедур не потрібно.
Наш центр пропонує вам пройти безпечну вакцинацію із перевіреними препаратами, які зберігаються у повній відповідності до вимог виробника. Ми використовуємо професійні системи зберігання для лікарських засобів, розкриваємо вакцини при пацієнті та пропонуємо компетентну медичну підтримку до та після щеплення.
У нас ви можете здати попередні аналізи, пройти прийом у терапевта, отримати повну консультацію щодо препарату, його вибору, заходів профілактики та захисту від коронавірусної інфекції.
Лікарі центру «Унілік» пропонують вам не відкладати процедуру та вчасно захистити себе та своїх близьких!
С-реактивний білок (CRP) | 180 грн | |
Д-димер | 200 грн | |
ЕКГ | 150 грн |
Головним протипоказанням є вже наявне захворювання. Поки пацієнт не одужає, йому не можна щепитися. Інші протипоказання:
- особова чутливість до компонентів вакцини;
- сильна алергія на компоненти препарату;
- загострення хронічних захворювань;
- вагітність та період годування груддю.
Вакцинація проводиться тільки особам після 18 років. Найчастіше після щеплення не настає жодного погіршення здоров’я. Можливі легкі грипоподібні стани, невеликі болючі відчуття в зоні ін’єкції.
Кожен пацієнт переносить вакцинацію індивідуально. Якщо у вас з’явилися симптоми, що турбують, ви завжди можете звернутися до терапевта. Після щеплення істотно знижуються шанси захворіти на коронавірус і стати його розповсюджувачем.
- Як відбувається вакцинація?
Спочатку пацієнт повинен заповнити «Інформовану згоду», потім лікар проведе огляд та введе вакцину у дельтоподібний м'яз руки.
- Які протипоказання до вакцинації від COVID-19?
Вакцинація протипоказана людям з алергією на будь-який компонент вакцини. У тому числі тим, хто мав тяжку реакцію на першу дозу вакцини.
- Яка вакцина краща?
Всі вакцини, схвалені для використання ВООЗ, мають високу ефективність у запобіганні тяжкому перебігу захворювання коронавірусом, госпіталізації та смерті. Тому найкращою вакциною є та, яка зараз доступна.
- Чи вакцини проти COVID-19 захищають від нових варіантів вірусу?
Схвалені сьогодні вакцини забезпечують певний захист нових варіантів вірусу. Експерти з різних куточків планети безперервно вивчають, як нові варіанти впливають на поведінку вірусу та ефективність вакцин. Якщо вакцина покаже свою неефективність проти нового варіанту COVID, то фахівці переглянуть її склад та застосування.
- Чи потрібно вакцинуватися тим, хто вже перехворів на COVID-19?
Існують випадки реінфекції – повторного інфікування. Такі випадки бувають тяжкими, тому що органи дихання скомпрометовані від першої зустрічі з збудником COVID-19. Дуже рідко трапляються повторні випадки в перші 90 днів і рідко вони трапляються в перші 6 місяців після захворювання на COVID-19. Сьогодні недостатньо даних, щоб стверджувати, що у майбутньому нас захищатиме імунітет після перенесеного COVID-19. Тому ті, хто перехворів, потребує вакцинації для посилення захисту від повторних випадків захворювання.
- Навіщо щеплюватися двічі?
У першій та другій фазах клінічних досліджень вивчалася імуногенність та схема вакцинації. Одна група вакцинується за такою схемою, решта за такою, третя за наступною. Найкращу імуногенність продемонструвала дводозна схема вакцинації. Чи працює однодозна схема? Це питання вивчається.
- Чи можна вакцинувати дитину проти COVID-19?
Поки що вакцини доступні лише дорослим. Справа в тому, що вакцини ще недостатньо досліджені у групі дітей та підлітків. Тому сьогодні їх неможливо рекомендувати дітям.
- Чи є протипоказання до вакцинації людей старшого віку 65+?
Ні, старший вік – не протипоказання до вакцинації проти коронавірусу. Люди старшого віку перебувають у групі ризику тяжкого перебігу захворювання. Це пріоритетна група для вакцинації.
- Чи потрібно робити вакцинацію від грипу, якщо є від Covid?
Так. Щеплення від Covid-19 не може захистити від ГРВІ, спричинених іншими вірусами. Хоча симптоми захворювання схожі.
- Чи можна вакцинуватися одночасно від коронавірусу та грипу?
Фахівці рекомендують розмежувати вакцинацію проти COVID-19 та запровадження вакцини проти інших інфекційних хвороб мінімум на 14 днів, у тому числі і для вакцинації проти грипу.
- Чи можна вакцинуватись проти COVID-19 вагітним?
Вагітні можуть важче переносити хворобу і є групою ризику. Однак вони не брали участь у клінічних дослідженнях вакцин. Тому зараз дуже мало даних для висновків щодо безпеки. Якщо вагітна жінка має високий ризик захворіти на COVID-19 (через особливості організму) та супутні захворювання, які можуть сильно ускладнити перебіг хвороби, то з лікарем можна обговорити вакцинацію. Цілком можливо, що користь вакцинації перевищує ризики, але поки що не вистачає якісних доказів для надання точної інформації.
- Якщо ввели першу дозу вакцини, а потім настала вагітність. Як бути із другою дозою вакцини?
Зробити після пологів.
- Жінка годує грудьми та хоче вакцинуватися. Чи потрібно переривати ГВ після щеплення?
Ні не потрібно. Немає застережень щодо вакцинації жінок під час лактації.
Запис відбувається в телефонному режимі, безпосередньо в медичному центрі або через сайт у зручний для Вас час.
Перед вакцинацією пацієнт має заповнити «Інформовану добровільну згоду», після чого лікар-терапевт проведе огляд.
Лікар вводить вакцину в дельтоподібний м'яз руки
Внесення даних пацієнта до електронної бази вакцинованих.