Варілрикс - Вакцина для профілактики вітряної віспи

Вакцина для профілактики вітряної віспи жива атенуйована
Варілрикс
Вартість вакцинації

Вакцина для профілактики вітряної віспи - Варілрикс

- 1740 грнІнформація про вакцину - Варілрикс

Виробник:
ГлаксоСмітКляйн Біолоджікалз С.А., Бельгія
Форма випуску :
ліофілізат для розчину для ін'єкцій по 1 дозі; 1 флакон з ліофілізатом та 1 ампула з розчинником (вода для ін'єкцій) в пластиковому контейнері в картонній коробці; 1 флакон з ліофілізатом та 1 попередньо наповнений шприц з розчинником (вода для ін'єкцій) у комплекті з двома голками в пластиковому контейнері в картонній коробці; 100 флаконів з ліофілізатом та 100 ампул з розчинником (вода для ін'єкцій) (в чарунковій упаковці) в окремих картонних коробках
Показання :

Здорові особи.

Вакцина показана для активної імунізації проти вітряної віспи здорових осіб (починаючи з 9-місячного віку). Особи, які знаходяться у близькому контакті з пацієнтами групи високого ризику захворювання, повинні бути вакциновані для того, щоб зменшити ризик передачі збудника. До таких осіб належать батьки та близькі родичі пацієнтів групи високого ризику, медичний (у тому числі середній медичний) персонал та інші особи, які знаходяться у близькому контакті з хворими на вітряну віспу чи з пацієнтами з високим ризиком захворювання.

Пацієнти з високим ризиком захворювання на вітряну віспу.

Групу ризику тяжкої форми вітряної віспи становлять: пацієнти з лейкемією, пацієнти, що отримують імуносупресивну терапію (включаючи кортикостероїдну терапію) для лікування злоякісних пухлин або при серйозних хронічних захворюваннях (таких як хронічна ниркова недостатність, аутоімунні захворювання, колагенози, тяжка бронхіальна астма), а також особи, яким заплановано проведення трансплантації органів. Для таких пацієнтів показана імунізація з метою зниження ризику ускладнень пов’язаних з вітряною віспою.

З огляду на обмежені дані клінічних досліджень щодо вакцини ВАРІЛРИКС™, імунізацію пацієнтів із зазначеної групи ризику слід проводити з урахуванням таких застережень:

  • при вакцинації пацієнтів у гострій фазі лейкемії підтримувальну хіміотерапію потрібно відмінити за один тиждень до та протягом одного тижня після імунізації. Пацієнтів, яким призначено променеву терапію, як правило, не слід вакцинувати протягом періоду лікування. Загалом імунізацію пацієнтів слід проводити під час повної гематологічної ремісії;
  • бажано, щоб загальна кількість лімфоцитів складала принаймні 1,2 x 109/л або не існувало інших свідчень імунної недостатності;
  • вакцинацію слід робити за декілька тижнів до початку терапії імуносупресивними препаратами для підготовки пацієнта до трансплантації органів (наприклад пересадки нирок).

При проведенні імунізації на території України стосовно схем імунізації, протипоказань та взаємодії з іншими медичними препаратами слід керуватися діючими наказами МОЗ України.

Механізм дії:
Варілрикс™ у чутливих до вакцинації осіб викликає послаблену, клінічно безсимптомну форму вітряної віспи. Наявність антитіл є показником захисту.
Протипоказання:

Варілрикс™ протипоказаний особам з тяжким гуморальним або клітинним імунодефіцитом, наприклад:

  • особам з первинним або набутим імунодефіцитом з загальною кількістю лімфоцитів менше 1,2 x 109/л;
  • особам з іншими ознаками дефіциту клітинного імунітету (наприклад хворим на лейкемію, лімфому, патологічні порушення крові, з клінічними проявами ВІЛ-інфекції);
  • особам, що отримують імуносупресивні препарати, включаючи високі дози кортикостероїдів;
  • особам з важким комбінованим імунодефіцитом, агамаглобулінемією і СНІДом або симптоматичною ВІЛ-інфекцією або відповідним віку дитини до 12 місяців відсотком CD4 + T-лімфоцитів: CD4 + < 25 %; діти віком 12–35 місяців: CD4 + < 20 %; діти віком від 36–59 місяців: CD4 + < 15 %.

Варілрикс™ протипоказаний особам з відомою гіперчутливістю до неоміцину або до будь-якого іншого компонента вакцини. Наявність в анамнезі контактного дерматиту при застосуванні неоміцину не є протипоказанням.

Варілрикс™ протипоказаний особам, у яких були виявлені ознаки гіперчутливості після попереднього введення вакцини проти вітряної віспи.

Варілрикс™ протипоказаний для застосування вагітним та жінкам, які годують груддю. Слід уникати настання вагітності протягом не менше одного місяця після вакцинації.

Як і щодо інших вакцин, застосування препарату Варілрикс™ пацієнтам з гострою тяжкою лихоманкою слід відкласти. Наявність незначної інфекції не є протипоказанням.

Побічна дія:

Клас системи органів

Частота

Побічні реакції

Інфекції та інвазії

Нечасто

Інфекція верхніх дихальних шляхів, фарингіт

Кров та лімфатична система

Нечасто

лімфаденопатія

Психічні розлади

Нечасто

дратівливість

Нервова система

Нечасто

головний біль, сонливість

Порушення з боку органів зору

Рідко

кон’юнктивіт

Дихальна система, органи грудної клітини

Нечасто

кашель, риніт

Шлунково-кишкові порушення

Нечасто

нудота, блювання

Рідко

біль у животі, діарея

Шкіра та підшкірна тканина

Часто

висип

Нечасто

висип схожий на такий, як при вітряній віспі, свербіж

Рідко

кропив’янка

Скелетно-м’язова система та сполучні тканини

Нечасто

артралгія, міалгія

Загальні реакції та порушення у місці введення

Дуже часто

біль, почервоніння

Часто

Набряк у місці введення*, лихоманка з температурою ³ 37,5 °С (оральна/пахвова) або ³ 38,0 °С (ректальна)*.

Нечасто

Лихоманка з температурою ≥ 39,0 °С (оральна/пахвова) або ≥ 39,5 °С (ректальна), втома, нездужання

Склад:
1 доза (0,5 мл) вакцини містить: живий атенуйований вірус вітряної віспи (штам ОКА)1 не менше 103.3 БУО2;
Вартість вакцинації

Вакцина для профілактики вітряної віспи - Варілрикс

- 1740 грн