Гардасил - Вакцина проти вірусу папіломи

Гардасил
Вартість вакцинації

Вакцина проти вірусу папіломи - Гардасил

- 4540 грн


Вірус папіломи людини досить підступний та небезпечний, може викликати рак шийки матки, піхви та вульви, а також рак прямої кишки. Потрапляє до організму людини переважно статевим шляхом.

Існує безліч типів ВПЛ:

Найагресивніші “винуватці” раку – це 16 та 18 типи.
Менш агресивні – 31, 33, 45, 52, 58 типи ВПЛ.
Типи, що викликають генітальні кондиломи – це 6 та 11.

Перевага вакцини “Гардасил” проти ВПЛ (вірусу папіломи людини) в тому, що вона квадривалентна (спрямована на 6,11,16 і 18 типи) і має захисні властивості проти дисплазії та раку шийки матки, а також працює проти генітальних кондилом.

ВООЗ рекомендує вакцинувати хлопчиків та дівчаток від ВПЛ віком 9-12 років (ідеально до початку статевого життя), чоловіки до 26 років, а також дівчатам/жінкам до 45 років.

Вакцинація від ВПЛ є світовим стандартом боротьби з раком шийки матки.

Усі подробиці можна уточнити у вашого гінеколога.


Інформація про вакцину - Гардасил

Виробник:
Мерк Шарп і Доум Б.В., Нідерланди
Форма випуску :
суспензія для ін'єкцій; 1 або 10 флаконів (по 0,5 мл (1 доза)) у картонній коробці; 1 або 6 попередньо наповнених шприців (по 0,5 мл (1 доза)) у комплекті з 1 голкою у контурній комірковій упаковці в картонній коробці
Показання :

Вакцина Гардасил показана до застосування дівчатам та жінкам віком від 9 до 45 років для попередження захворювань, які викликаються ВПЛ 6, 11, 16, 18 типів, у тому числі раку шийки матки, вульви, піхви та раку анального каналу; передракових та диспластичних станів; генітальних кондилом; інфекцій, спричинених вірусом папіломи людини.

  Вакцина Гардасил показана для попередження таких захворювань:
 • рак шийки матки, вульви, піхви та рак анального каналу, спричинений ВПЛ типів 16 та 18;
 • генітальні кондиломи (Сondyloma acuminata), спричинені ВПЛ типів 6 та 11, та інфекції і наступні передракові або диспластичні стани, спричинені ВПЛ типів 6, 11, 16 та 18;
 • цервікальна внутрішньоепітеліальна неоплазія 2 та 3 ступеня (СIN 2/3) та аденокарцинома шийки матки in situ (AIS);
 • цервікальна внутрішньоепітеліальна неоплазія 1 ступеня (СIN 1);
 • внутрішньоепітеліальна неоплазія вульви 2 та 3 ступеня (VIN 2/3);
 • внутрішньоепітеліальна неоплазія піхви 2 та 3 ступеня (VaIN 2/3);
 • внутрішньоепітеліальна неоплазія вульви 1 ступеня (VIN 1) та внутрішньоепітеліальна неоплазія піхви 1 ступеня (VaIN 1);
 • внутрішньоепітеліальна неоплазія анального каналу (AIN) 1, 2 та 3 ступенів.
Вакцина Гардасил також показана дівчатам та жінкам віком від 9 до 26 років для попередження цервікальної внутрішньоепітеліальної неоплазії (СIN), що пов’язана з ВПЛ типів 31, 33, 52 та 58, або аденокарциноми шийки матки in situ (AIS). Вакцина Гардасил показана до застосування хлопчикам та чоловікам віком від 9 до 26 років для попередження захворювань та інфекцій, спричинених ВПЛ типів 6, 11, 16 та 18:
 • рак анального каналу, спричинений ВПЛ типів 16 та 18;
 • генітальні кондиломи (Сondyloma acuminata), спричинені ВПЛ типів 6 та 11.
Вакцина також показана для попередження передракових та диспластичних станів, спричинених ВПЛ типів 6, 11, 16 та 18:
 • внутрішньоепітеліальна неоплазія анального каналу (AIN) 1, 2 та 3 ступенів.
Механізм дії:

Гардасил являє собою ад’ювантну неінфекційну рекомбінантну квадривалентну вакцину, виготовлену з вірусоподібних часток (ВПЧ) високого ступеня очищення основного капсидного білка (L1) вірусу папіломи людини (ВПЛ) типів 6, 11, 16 та 18.

Білки L1 продукуються шляхом роздільної ферментації культурою дріжджових клітин (Saccharomyces cerevisiae CANADE 3C-5 (Штам 1895)) за технологією рекомбінантної ДНК та утворюють ВПЧ шляхом самоскладання. ВПЧ для кожного типу очищуються та адсорбуються на аморфному ад’юванті у вигляді алюмінію гідроксифосфату сульфату (0,225 мг Al).

Протипоказання:

Гіперчутливість до діючих речовин або до будь-якого компонента вакцини, включаючи тяжкі алергічні реакції до дріжджів.

Особам, у яких розвиваються симптоми, які свідчать про гіперчутливість після введення дози препарату Гардасил, введення наступної дози вакцини протипоказано.

Як і щодо інших вакцин, застосування вакцини Гардасил потрібно відкласти у разі наявності у пацієнта гострого захворювання, що супроводжується лихоманкою. Наявність легкої інфекції, такої як незначна інфекція верхніх дихальних шляхів або субфебрильної температури, не є протипоказанням для вакцинації.

Побічна дія:

Найчастіше спостерігалися такі побічні реакції: побічні реакції в місці ін'єкції (77,1% вакцинованих протягом 5 днів після будь-якого візиту для проведення вакцинації) та головний біль (16,6% вакцинованих). Ці побічні реакції зазвичай були легкою або помірною інтенсивністю.

З боку органів дихання, грудної клітки та середостіння: рідкісні: бронхоспазм.

З боку шкіри та підшкірної клітковини: поодинокі: кропив'янка.

Склад:

діюча речовина: papillomavirus (human types 6, 11, 16, 18).

Одна доза (0,5 мл) містить:

діючі речовини: рекомбінантні антигени: L1 білок вірусу папіломи людини в таких кількостях: тип 6 – 20 мкг, тип 11 – 40 мкг, тип 16 – 40 мкг, тип 18 – 20 мкг; допоміжні речовини: алюміній у вигляді ад’юванту алюмінію гідроксифосфату сульфату, аморфного; натрію хлорид; L-Гістидин; полісорбат 80; натрію борат; вода для ін’єкцій.

Вартість вакцинації

Вакцина проти вірусу папіломи - Гардасил

- 4540 грн