Сьогодні найбільш ефективним профілактичним заходом для цілого ряду застудних та інфекційних захворювань є вакцинація – введення антигенного матеріалу з метою викликати імунітет до хвороби, який запобіжить зараженню, або послабить його наслідки.
В медичному центрі «Унілік» в місті Харків ви можете зробити профілактичні щеплення на всі випадки життя: сезонні вакцинації і щеплення для мандрівників, для людей з хронічними захворюваннями і тих, що входять в групу ризику по певному захворюванні. В нас є комплексні вакцини для дітей, склад котрих повністю відповідає календарю щеплень України і дозволяє провести імунізацію дитини всього за декілька візитів. Ми використовуємо виключно перевірені препарати з доведеною ефективністю, як наприклад, бельгійська вакцина.
Чому потрібно робити щеплення
За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, імунізація дозволяє щорічно запобігати від 2 до 3 мільйонів випадків смерті людей у всьому світі від інфекційних і ряду онкологічних захворювань.
Якщо не підтримувати оптимальний рівень показників імунізації або колективного імунітету, захворювання, яких уникають за допомогою вакцин, можуть повернутися знову. В разі припинення щеплень, такі рідкісні захворювання, як поліомієліт, коклюш і кір будуть поширюватись. Щоб з’ясувати, які вакцини треба робити зверніться до терапевта.
Вакцинація дорослих
Вакцинація допомагає захистити організм від небезпечних хвороб – вірусів та інфекцій. Однак мало хто знає, що щеплення потрібні не тільки дітям, а й дорослим.
Які саме щеплення потрібні для дорослих:
- вакцина від правця, дифтерії та коклюшу. Ревакцинація проводиться раз в десять років;
- проти кору, краснухи, паротиту. Від кору робиться вакцинація одноразово, а ось від краснухи і паротиту варто повторювати кожні десять років;
- від вітрянки. Якщо ви нею не хворіли, варто зробити щеплення, оскільки у дорослих ця хвороба зазвичай протікає у важкій формі і може залишитися в вигляді оперізуючого лишаю;
- від хіб-інфекції, пневмококова вакцина. Рекомендується людям в групі ризику: дорослого населення старше 65 років, тих, хто працює з дітьми, людям з хронічними захворюваннями печінки, органів дихання і з цукровим діабетом, а також страждаючим імунодефіцитом;
- проти гепатиту;
- проти поліомієліту (тим, хто не був щеплений в дитинстві);
- проти папіломавірусу людини. Вакцинація від папіломи рекомендується дівчатам від 9 до 26 років, заражених цим вірусом (бажано до першого сексуального контакту). Щеплення можна зробити до 45 років;
- від кліщового енцефаліту;
- щеплення від грипу.
В нашому медичному центрі «Унілік» можливо купити вакцину і зробити щеплення від усіх вищезазначених захворювань. Ціна щеплень вказана на сайті.
Вакцинація дітей
Здоров’я новонародженого багато в чому залежить від фізичних і генетичних характеристик, які передалися йому від батьків, але для немовлят перші роки життя – це особливо вразливий період. Організм ще занадто слабкий, захисні функції не сформовані, що призводить до ускладнень і нерідко до важких наслідків.
Найефективнішим захистом від інфекційних захворювань є дитяча вакцинація. Комплекс щеплень дозволяє збільшити шанс того, що дитина буде захищена від можливих хвороб, які можуть бути спровоковані інфекцією.
Графік щеплень для дітей
Профілактичні щеплення в Україні роблять за наступним графіком:
- гепатит В – від нього імунізують в перший день життя. Ревакцинація проводитися в один та шість місяців;
- від туберкульозу новонародженого вакцинують на 3-5 дні життя;
- на другому місяці імунізують від дифтерії, поліомієліту, правця, кашлюку;
- на четвертому місяці необхідна ревакцинація від правця, дифтерії, кашлюку, та роблять щеплення від таких хвороб, як поліомієліт та гемофільна інфекція;
- у шість місяців знову вакцинують від гепатиту В, дифтерії, правця, поліомієліту та хвороби кашлюк;
- у рік – імунізують від кору, а також роблять щеплення проти таких захворювань, як паротит, краснуха і гемофілія.
Повторна імунізація проти деяких хвороб необхідна в півтора, 6, 14 та 16 років. В новий календар щеплень додана пневмококова вакцина. Її необхідно зробити дітям до 5 років.
Також бажано імунізувати дитину від менінгококу. Це не входить в обов’язковий графік вакцинації, але менінгококова інфекція вкрай небезпечна. Можливі наслідки від неї:
- назофарингіт (протікає як ГРЗ);
- менінгіт (запалення мозкових оболонок);
- менінгококцемія (поширення інфекції по всьому тілу з потоком крові).
Крім того, дітям починаючи з однорічного віку 1 раз в рік і до 15 років роблять пробу манту. Тест проводять для виявлення чутливості до мікобактерій туберкульозу.