При здачі ПЛР в лабораторії УНІЛІК до 12:00 – результат в той же день.
Довідку англійською мовою з QR кодом і мокрою печаткою можно отримати з 09:00.

Вартість тестування в медичному центрі Унілік (Харків, пр. Перемоги, 67-В):

 • ПЛР — 599 грн449 грн
 • Експрес-тест на антиген — 240 грн

Вартість тестування з виїздом додому для забору матеріалу:

 • ПЛР — 1100 грн949 грн
 • Експрес-тест на антиген — 740 грн.

Онлайн запис Заповнити анкету онлайн

Коли людина захворює, початкові стадії коронавірусної інфекції легко сплутати з симптомами інших, менш небезпечних ГРЗ. Єдиний спосіб встановити точний діагноз на ранньому етапі захворювання – пройти тест на Ковід.

У медичному центрі «Унілік» (Харків) ми використовуємо високоякісні інструменти для діагностики, поєднуємо сучасні технології з останніми науковими дослідженнями.

Види та методи тестування на Ковід

Сьогодні роблять 4 різновиди тестування на наявність коронавірусу: ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція), ІФА тести (імуноферментний аналіз), експрес-тест на антитіла й на антиген.

Тест ПЛР

Підходить для людей з вираженими ознаками хвороби, у яких був контакт із зараженими, для виїзду за кордон або для власного спокою.

Зробити аналіз потрібно на 1-9 добу після інфікування. Лікарі візьмуть мазок з рота і носа пацієнта. Потім за допомогою тест-системи визначать відсутність або наявність вірусу в організмі. Достовірність ПЛР – 99%.

Вірусна РНК також може бути виявлена за допомогою методу полімеразної ланцюгової реакції в реальному часі, для якого необхідна спеціальна апаратура і навчені лабораторні фахівці, а також налагоджений лабораторний процес. Медичний центр «Унілік» має для цього методу дослідження все необхідне.

ІФА тестування

Підходить зараженим пацієнтам, які вже пройшли лікування та хочуть підтвердити одужання. Тест відображає:

 • через 1-2 добу після зараження – чи з’являється імуноглобулін IgA – говорить про інфікування;
 • через 7 днів – IgM – є свідоцтвом про гострий процес;
 • з 21 доби – IgG – пацієнт перехворів і є антитіла.

Лікарі зроблять аналіз крові. Якщо аналіз ІФА позитивний, потрібна ПЛР діагностика, щоб підтвердити або спростувати результат.

Позитивна відповідь на дослідження IgМ антитіл ймовірна при клінічних симптомах інфікування, інкубаційному періоді, чи при безсимптомному перебігу захворювання.

Негативна відповідь на тест IgG не обов’язково означає, що пацієнт не перехворів короною: антитіла можуть залишатися в організмі до семи місяців.

Точність аналізу – 90%.

Експрес тест

Експрес-тести визначають чи є антитіла. Для перевірки лікарі візьмуть кров з пальця або матеріал з носоглотки. Доцільно робити це на 7-21 день після інфікування.

При негативному результаті, тест на визначення наявності Ковід можна зробити повторно через деякий час; якщо позитивний – потрібно також здати аналіз ПЛР.

Крім того, експрес-тест можна купити та використовувати для самоперевірки вдома.

Також ми робимо аналіз на антиген. Діагностика проводиться на основі взятого із носоглотки матеріалу. Тестування доцільно з першого дня зараження. Його роблять після контакту із хворим коронавірусною інфекцією чи якщо є ознаки ГРВІ. Результат буде відомий протягом 30 хвилин.

Ціни тестів на Коронавірус в Харкові

Ціна тестування на SARS-CoV-2:

 • експрес-тест на антиген – 240 грн;
 • ПЛР – 599 грн;
 •  ІФА – 600 грн;
 • виклик медиків додому (Харків) – 500 грн, не враховуючи сам тест.

Процедуру роблять за попереднім записом, а під час візиту необхідно мати з собою паспорт.

Коли потрібно проводити тестування на Covid-19

Симптоми, які можуть свідчити про наявність коронавірусу:

 • підвищення температури;
 • сухий кашель або з виділенням мокротиння;
 • головні болі, надмірна втомлюваність;
 • здавленість в грудній клітці;
 • задишка, утруднене дихання;
 • втрата смаку, нюху (аносмія);

У таких випадках потрібно записатися до сімейного лікаря та здати аналізи на Ковід. Аналіз на Ковід 19 можливо пройти у будь який день.

Медичний центр «Унілік» (Україна) має власну лабораторію з сучасним обладнанням. Бланк з результатом Ковід відповідає встановленим стандартам (має QR-код), а за запитом пацієнта може бути безкоштовно переведений на англійську мову. Гарантія точності діагностики – це сучасна лабораторія та професійний персонал.

Підготовка до тестів ПЛР, ІФА та антиген діагностики

Залежно від виду тестування:

 • за 6 годин не вживати препарати для зрошення ротоглотки і ті, що вимагають розсмоктування;
 • за 4 години виключити назальні краплі, не полоскати ніс;
 • за 3 години не рекомендується: жуйки, цукерки, їсти, пити, палити, чистити зуби. Також потрібно виключити полоскання горла, рота.

В іншому випадку перевірка на наявність Ковід може показати некоректний результат.

Як дізнатись результати тесту на Ковід по номеру?

Результат проходження діагностики можна отримати в нашій лабораторії, або ми зв’яжемося з вами по телефону, електронній пошті.

Якщо дослідження на SARS-CoV-2 показало позитивний результат, потрібно самоізолюватись, звернутися до лікаря або викликати швидку. Крім того, слід попередити всіх людей, з якими ви останнім часом спілкувалися, про те, що у вас позитивний тест на Ковід.

Якщо аналіз негативний, важливо прислухатись до свого організму. Коронавірусу властиво з’являтися без попередження. Негативний результат – не гарантує захист від інфікування. Аналіз міг бути взятий в латентний період хвороби.

Обов’язково продовжуйте дотримуватися гігієни рук, соціальної дистанції і носити маску.